FRONTY

W naszej ofercie znajdą Państwo wybór profili aluminiowych, frontów szklanych, frontów lakierowanych na bazie płyt MDF a także podstawowe akcesoria jak listwy uchwytowe. Fronty i inne powierzchnie mogą otrzymać dowolne sposoby wykończenia - anodowanie aluminium, lakierowanie lub zdobienie grafiką na folii.

Przedstawiamy wybór profili aluminiowych potrzebnych do wykonania ram frontów. Profile dostępne są w różnych kolorach i stopniach połysku. Anodowane lub lakierowane. Standardowe kolory podane są w opisie poszczególnych profili. Na życzenie klienta możemy polakierować profile na dowolny kolor (z bogatego wzornika kolorów RAL).

Profile dzielą się na dwa rodzaje: profile wąskie - do zawiasów wymagających specjalnego frezowania gniazd oraz profile szerokie - do zawiasów puszkowych. Docięte pod kątem boki ramki łączone są przy pomocy narożników stalowych na wkręty.

Ramki mogą być wypełnione płytami szklanymi lub innymi materiałami o grubości 4,0 mm. Płyty mogą być mocowane do ramki na klej lub umieszczane we wnękach ramki zaopatrzonych w specjalne uszczelki. Uszczelki takie gwarantują dobre zabezpieczenie przed wilgocią i kurzem.

Ważnym dodatkiem do ram aluminiowych jest tulejka do przykręcania uchwytów, zabezpieczająca szkło przed pęknięciem.

W przypadku frontów z płytą szklaną mocowaną na klej dobrym rozwiązaniem jest dodanie do ramki odpowiedniej aluminiowej listwy uchwytowej. Uchwyty są „schowane” i nie zakłócają idealnej powierzchni płyt szklanych.

aluminium, inox, szampan (anoda)

czarny, biały, (lakier) elektorpoler.

aluminium (anoda)

 

aluminium (anoda)

 

aluminium (anoda)

 

aluminium (anoda)

 

aluminium (anoda)

czarny, biały, (lakier).

 

aluminium, inox, szampan (anoda)

czarny, biały, (lakier).

 

aluminium (anoda)

 

aluminium (anoda)

 

aluminium, inox, szampan (anoda)

czarny, biały, (lakier). 

aluminium, inox, szampan (anoda)

czarny, biały, (lakier). 

Szkło to materiał, który jest coraz częściej wybierany do wykończenia mebli. Głównie ze względu na swoje walory estetyczne ale też praktyczne czyli twardość, odporność na zarysowania, wilgoć oraz na działanie większości substancji chemicznych. Meble ze szkła są estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Szkło daje niemal nieograniczone możliwości wykończenia i zdobienia.

Szkło najczęściej stosowane jest do krycia frontów mebli kuchennych, szaf przesuwnych czy elementów mebli. Jest niezastąpione w przypadku mebli łazienkowych. Architekci wnętrz coraz częściej sięgają po szkło projektując meble do salonu, blaty stołów i stolików, bary. Znakomicie sprawdza się również w przypadku mebli biurowych i sklepowych. Szkło jest łączone ze stalowymi bądź aluminiowymi elementami lub z drewnem.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

  • szkło laminowane
  • szkło kolorowe (lakobel)
  • szkło barwione w masie (antisol)
  • szkło hartowane
  • szkło optiwhite
  • szkło typu float
  • szkło matowe: decormat, lakomat
  • szkło ornamentowe
  • lustra

Płyty szklane montowane są do ram z profili aluminiowych w uszczelkach lub klejone do zewnętrznej powierzchni ramy.

Grafika na szkle

Jeżeli zechcą Państwo przełamać monotonię pustych powierzchni obrazem to możliwe jest umieszczenie dowolnie wybranej grafiki lub zdjęcia na wybranych powierzchniach. Szkło laminowane - to jednowarstwowe szkło produkowane na bazie szkła float lub innych (optiwhite, antisole,). W przypadku szkła obraz umieszczany jest na folii na wewnętrznej powierzchni płyty, dodatkowa folia zabezpiecza przed ścieraniem czy zarysowaniem. Można też umieścić obraz na dowolnej nieprzezroczystej powierzchni na wierzchu i pokryć folią zabezpieczającą. Obrazy mogą pochodzić z prywatnego albumu zdjęć ewentualnie można wybrać spośród milionów zdjęć i wzorów geometrycznych pod adresem https://pl.fotolia.com

Fronty lakierowane wykonujemy na bazie płyt MDF dwustronnie laminowanych o grubości 18 lub 19 mm. Na płytę MDF nanoszony jest podkład oraz kilka warstw lakieru w zależności od koloru. Kolor do wyboru z palety RAL. 

Standardowo fronty wykończone są frezem krawędziowym R2 (istnieje możliwość zamówienia frontów z uchwytem frezowanym typu J oraz U).

Uwaga: Kolor przedstawiony na ekranie to wyłącznie komputerowa symulacja barwy RAL Classic i może odbiegać od rzeczywistości. Aby uzyskać pożądany kolor zalecamy skorzystanie z próbnika RAL. Ostateczna ocena odcieni powinna polegać na bezpośrednim, fizycznym  kontakcie ze wzornikiem.

Listwy uchwytowe oferowane przez firmę QJAWY dostępne są w różnych długościach. Docinamy na zadany wymiar, frezujemy pióra, obrabiamy boczne krawędzie. Oddajemy klientowi listwy gotowe do montażu.

Bogata oferta pozwala na zastosowanie identycznego uchwytu we frontach aluminiowych w dowolnej konfiguracji. Dostępne kolory to anoda naturalna, inox, szampan, oraz wszystkie kolory z palety RAL w przypadku lakierowania.

aluminium, inox, szampan (anoda)

czarny, biały, (lakier) elektorpoler.